Details
Audemars Piguet - 26470OR.OO.A002CR.02
Royal Oak Offshore 26470 Pink Gold / Black / Alligator
| Brand: | Audemars Piguet |
|---|
| Family: | Royal Oak Offshore |
|---|
| Reference: | 26470OR.OO.A002CR.02 |
|---|
| Name: | Royal Oak Offshore 26470 Pink Gold / Black / Alligator |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
|---|
Case
| Materials: | Pink gold, Ceramic |
|---|
| Glass: | Sapphire |
|---|
| Back: | Open |
|---|
| Shape: | Other |
|---|
| Diameter: | 42.00 mm |
|---|
| Height: | 14.18 mm |
|---|
| W/R: | 100.00 m |
Dial
| Color: | Black |
|---|
| Indexes: | Arabic Numerals |
|---|
| Hands: | Stick |
Price in euro
Description
The Audemars Piguet Royal Oak Offshore ref. 26470OR.OO.A002CR.02 has a pink gold case and a black dial. It is fitted with an alligator strap.
Movement
Chronograph movement based on Caliber 3120 with Dubois-Depraz chronograph module.
| Type: | Automatic |
| Brand: | Audemars Piguet |
|---|
| Caliber: | AP 3126 / 3840 |
| Display: | Analog |
|---|
| Diameter: | 29.92 mm |
|---|
| Jewels: | 59 |
|---|
| Reserve: | 50 h |
|---|
| Frequency: | 21600 bph |
|---|
| Time: | Hours, Minutes, Small Seconds |
|---|
| Date: | Date |
|---|
| Chronograph: | Chronograph |
More watches using the Audemars Piguet AP 3126 / 3840 caliber